مشکلات رایج پکیج دیواری (رایج ترین خرابی ها) + راه حل های رفع

پکیج یکی از سیستم های مهم است که برای گرم کردن خانه و آب به آن احتیاج داریم. به وجود آمدن کوچک ترین مشکلی در رابطه با پکیج اصلاً اتفاق خوشایندی نیست و ما را دچار بحران می کند. در این مطلب از تکنیک سرویس پارس قصد داریم عیب یابی پکیج دیواری را بررسی کنیم.

مشکلات رایج پکیج های دیواری

در این شرایط لازم است که هر چه سریع تر یا خودمان دست به کار شویم و برای حل مشکل اقدام کنیم و یا با کارشناسان و تعمیرکاران پکیج تماس بگیریم تا فوراً سیستم را عیب یابی و تعمیر کنند.

معمولاً پکیج ها زمانی که از حالت تابستانی به حالت زمستانی تغییر پیدا می کنند اندکی دچار مشکل می شوند زیرا سیستم گرمایشی خانه مدتی است که کار نکرده است و اکنون فشار بیشتری به پکیج وارد می شود.

گاهی اوقات برخی از مشکلاتی که برای پکیج ها پیش می آید بدون نیاز به یک متخصص و با اندکی دقت حل می شوند اما به علت گاز سوز بودن این سیستم و پیچیدگی ساختار آن بهتر است که هنگام بروز هر گونه مشکلی با تعمیرکاران پکیج تماس بگیرید تا از آسیب زدن به خود و پکیج جلوگیری کنید.  در این مقاله قصد داریم به تعدادی از رایج ترین خرابی های پکیج به همراه راه حل هایی برای رفع آن ها بپردازیم.

  1. چرا پکیج آب را گرم نمی کند؟

عوامل زیادی وجود دارند که می توانند در گرم نشدن آب دخیل باشند. برای مثال ممکن است که منطقه مسکونی شما دچار افت فشار گاز شده باشد و همین امر مانع از گرم شدن آب شود.

عامل دیگری که بسیار متداول نیز هست پایین بودن فشار آب خانه است. کم بودن فشار آب باعث می شود که آب کمی که وارد پکیج می شود فوراً داغ شود. همان آب اندک وقتی تمام می شود، آب سرد دوباره وارد پکیج می شود و این خاموش و روشن شدن مداوم پکیج باعث عدم ثبات آب گرم خروجی از لوله ها می شود.

اگر دائماً با مشکل کمبود فشار آب مواجه هستید بهتر است که در ساختمان خود یک پمپ آب نصب کنید تا بتوانید همیشه به آب گرم دسترسی داشته باشید. عیب یابی پکیج دیواری

یکی دیگر از عوامل مؤثر بر گرم نشدن آب رسوب گرفتن مبدل ثانویه است. این مبدل باید هر چند سال یک بار تعویض شود. البته با استفاده از مواد خاصی می توان مبدل را تمیز کرد اما بهتر است که این کار را به تعمیرکاران پکیج بسپارید.

عامل دیگر وجود هوا در لوله ها است که در این صورت هواگیری پکیج می تواند مشکل نبودن آب گرم را حل کند. در زیر پکیج پیچی قرار دارد که با چرخاندن آن صدای خروج هوا را خواهید شنید. این پیچ را باز کنید و تا زمانی که درجه فشار سنج به بالای یک نرسید آن را نبندید.

  1. چرا رادیاتورها خانه را گرم نمی کنند؟

گرم نشدن رادیاتورها و سرد بودن خانه مشکلی است که شما بسیار آزرده خاطر می کند. عوامل مختلفی می توانند موجب گرم نشدن رادیاتورها شوند. کم بودن فشار آب، وجود هوا در داخل لوله ها، خراب بودن دیافراگم، خراب بودن شیرها و ترموستات همگی می توانند موجب گرم نشدن رادیاتورها شوند.

برای این که بفهمید مشکل از فشار آب است یا نه باید عقربه فشار سنج زیر پکیج را بررسی کنید تا کمتر از 1 بار نباشد. اگر فشار کمتر از 1 است لازم است که فشار پکیج تنظیم شود.

اگر آب گرم قطع و وصل می شود و رادیاتورها هم سرد و گرم می شوند به احتمال زیاد مشکل از ترموستات است. در این شرایط باید به دفترچه راهنمای پکیج خود مراجعه کنید و به دنبال راه حل بگردید.

اگر هیچ راه حلی یافت نشد بهتر است با یک تعمیرکار متخصص پکیج تماس بگیرید تا مشکل را حل کند. اگر هم ترموستات سالم بود و هم فشار آب مناسب بود باید برای تعمیر پکیج خود با تعمیرکار متخصص تماس بگیرید زیرا تعمیر یا تعویض دیافراگم و شیرها احتیاج به مهارت فنی دارد.

پیشنهاد ویژه: تعمیرات پکیج ایران رادیاتور و تعمیرات پکیج بوتان با 30% تحفیف و ارائه ضمانت استفاده از قطعات اصل در صورت نیاز به تعویض قطعه در مرکز تخصصی تکنیک سرویس پارس

  1. چرا پکیج چکه می کند؟

چکه کردن پکیج یکی از مشکلات رایج این سیستم است. مهم ترین علتی که می تواند منجر به آب دادن پکیج شود نصب نادرست آن است. اگر به تازگی پکیج را نصب کرده اید ممکن است که اتصالات آن به درستی عایق بندی نشده باشند و همین مسئله موجب نشت آب از پکیج شده باشد.

این مشکل در زمان سرویس کردن پکیج هم دیده می شود اما پوسیدگی اتصالات و لوله ها هم می تواند عامل به وجود آمدن آن باشند. تا جایی که ممکن است برای حل مشکل نشت آب از پکیج از سرویسکاران ماهر کمک بگیرید.عیب یابی پکیج دیواری

عامل دیگری که می تواند باعث نشت آب از پکیج شود ترک خوردن یا سوراخ شدن مبدل است. معمولاً نشتی آب از پکیج باعث افت فشار سیستم می شود بنابراین بهتر است تا زمانی که تعمیرکار برسد پکیج را خاموش کنید. زمانی که مبدل موجب نشتی آب شده باشد لازم است که آن را تعویض کنید.

  1. چرا پکیج دائماً دچار افت فشار می شود؟

گاهی اوقات با این مشکل مواجه می شوید که هر زمان به فشار سنج زیر پکیج نگاه می کنید عدد آن بسیار کم است. به صورت ایده آل فشار سنج پکیج شما باید عدد 1.5 بار را نشان دهد.

اگر فشار پکیج زیر 1 است پکیج شما نمی تواند درست کار کند. نشتی آب از سیستم، خراب شدن سوپاپ اطمینان فشار و یا هواگیری رادیاتورها همگی می توانند منجر به افت فشار سیستم شوند.

ابتدا سیستم را بررسی کنید تا مطمئن شوید که آب از هیچ قسمتی از آن چکه نمی کند. اگر پکیج نشتی دارد فوراً با یک تعمیرکار تماس بگیرید، در غیر این صورت خودتان فشار سیستم را تنظیم کنید.

برای انجام این کار می توانید از دستورالعمل های نوشته شده در دفترچه راهنمای پکیج خود نیز استفاده کنید. اگر سوپاپ اطمینان تنظیم کننده فشار خراب شده است باید آن را تعویض کنید و اگر به تازگی رادیاتورها را هواگیری کرده اید مقداری آب از سیستم خارج شده است و لازم است که فشار سیستم را مجدداً تنظیم کنید.

  1. چرا پکیج خود به خود خاموش می شود؟

کم بودن فشار آب، خراب بودن ترموستات، مسدود شدن شیر ورودی آب در اثر تجمع رسوبات، خراب بودن پمپ و به گردش در نیامدن آب در داخل سیستم، و وجود هوا در داخل لوله ها همگی می توانند منجر به خاموش شدن خود به خود پکیج شوند.

زمانی که با این مشکل مواجه می شوید بهتر است که با یک تعمیرکار پکیج تماس بگیرید تا با دقت کافی پکیج شما را عیب یابی و تعمیر کند.

  1. چرا پکیج روشن نمی شود؟

روشن نشدن شمعک پکیج یکی از مشکلات رایج است که ممکن است آن را تجربه کرده باشید. به دلیل ساختار متفاوتی که برخی از پکیج ها با یکدیگر دارند لازم است که برند پکیج شما مشخص شود تا بهتر بتوان علت روشن نشدن آن را توضیح داد. ممکن است که فشار آب کم باشد و جریان آب نتواند موجب روشن شدن سیستم شما شود.

ابتدا فشار سنج زیر پکیج را نگاه کنید. اگر مقدار فشار کمتر از 0.5 است پکیج یا روشن نمی شود یا بعد از روشن شدن خاموش می شود. برای حل مشکل باید فشار پکیج را از طریق شیر فشار افزایش دهید و اگر دوباره پکیج دچار افت فشار شد با یک تعمیرکار تماس بگیرید.عیب یابی پکیج دیواری

مسدود شدن مسیر حرکت آب به دلیل رسوب گرفتن لوله ها، وجود هوا در داخل لوله ها، مسدود بودن دودکش و عدم خروج دود از داخل دودکش، روشن نشدن شمعک پکیج و داغ شدن بیش از اندازه پکیج از عواملی هستند که می توانند موجب روشن نشدن پکیج شوند.

پکیج ها دارای حسگرهایی هستند که در صورت تجمع دود و خارج نشدن آن فوراً پکیج را خاموش می کنند. مسیر عبور دود باید بررسی شود و هر چیزی که منجر به انسداد آن شده است از میان برداشته شود.

اگر شمعک روشن نمی شود ممکن است یا جرقه زن دچار مشکل شده باشد و یا شمعک خراب شده و نیاز به تعمیر داشته باشد. برای تعویض شمعک از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

تکنیک سرویس پارس یکی از برترین مجموعه های تعمیرات انواع لوازم خانگی اعم از تعمیر پکیج می باشد، شما می توانید جهت تعمیرات با کارشناسان خبره تکنیک سرویس تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با پشتیبانی
درخواست آنلاین تعمیر
WeCreativez WhatsApp Support
شما میتوانید درخواست تعمیرات خود را از طریق واتس اپ برای انجام تعمیر به شرکت ارسال نمایید
کمتر از چند دقیقه پاسخ خواهیم داد